úvod » služby ženy » účes

Účes - návrhy účesov
a vhodných farieb vlasov

účesy - 4 spôsoby

Účes je asi najviac dôležitým prvkom vytvárajúcim ženskú krásu. Oblečenie, pekná a zdravá pleť, líčenie je dôležité. Ale len ak sú v poriadku aj vlasy, je výsledok naozaj skvelý!

Farba účesu – farebná typológia a farby vlasov

  • Zmena farby vlasov. Blond, rusovlasá, brunetka či čiernovláska? Z času na čas na nám žiada zmena účesu aj farebného odtieňa vlasov. Každý z týchto štyroch základných typov má množstvo podôb, odtieňov... Práve ten farebný odtieň rozhoduje, či vám vaše vlasy pristanú.
  • Nemusíte mať stále rovnaké vlasy, zmena je život. Ak sa v našom živote deje niečo nové, alebo chceme, aby sa tak dialo, prvé, čo meníme, sú vlasy! Ak vám vaša farba pristane, zmeňte len strih, dĺžku vlasov, ich celkový styling!
  • Zo skúsenosti však viem, že často je to práve farba vlasov, ktorá nie je taká, ako by mala byť a klientka pociťuje, že niečo nie je v poriadku, ale nevie čo konkrétne. Len cíti, že to akosi nie je to " pravé orechové", niečo nehrá, necíti sa dobre. Buď je chyba v odtieni vlasov alebo v strihu. A niekedy oboje je nevhodné a neladí so svojou nositeľkou. Môže byť aj pekný účes alebo farba vlasov, ale ak účes nie je vhodný pre vašu tvár a farba vlasov neladí s pleťou, necítite sa komfortne. A na to, aby sme zistili, čo treba napraviť, aby ste sa cítili dobre a všetko bolo v harmónii je práve táto konzultácia.

Podvedome túžime niekedy po zosvetlení, inokedy po stmavení, má to psychologickú príčinu. Alebo máme chuť na červenú. Podstatné je vybrať vhodné odtiene.

Mýtus - niektoré dámy si myslia, že im poviem „Prefarbite sa na blond..." (hnedo, červeno...atď.). V tom ale farebné poradenstvo účesu nespočíva. Dostanete viac tipov na rôzne odtiene, ktoré by ste mohli mať. A vy si vyberiete teraz, o rok, dva možno zas iný odtieň...

  • Dôležité je vybrať správny odtieň farby vlasov. Pre výber správnej farby na vlasy je dôležité zistiť, aký ste farebný typ podľa modernej Chytrej farebnej typológie. Stará 4 dielna typológia - jar, leto, jeseň, zima - už dávno nestačí! Farebná typológia pre vlasy je určenie stupňa intenzity svetlosti či tmavosti (sýtosti) vhodných odtieňov a podtónu – studeného či teplého. Tu farby fungujú trošku inak ako pri oblečení či mejkape. Niektorá tvár potrebuje tmavší rámec, inak vyzerá mdlo, nevýrazne až nezdravo. Inej zas príliš intenzívna tmavá farba pridáva vek, robí ju ostrou. Namiesto očí zvýrazňuje nos, nedostatky na pleti, bradu ... Farbu stačí niekedy posunúť o 1- 2 stupne a už je výsledok priaznivý! Laik ani veľmi rozdiel vo farbe vlasov nevníma, ale zato vníma jasne zmenu výrazu tváre! Zmena nemusí byť šokujúca v zmysle z blond na čierne a pod.! Dôležitý nie je len správny stupeň svetlosti/tmavosti. Ďalšou vlastnosťou farby vlasov, ktorú treba skúmať, je odtieň. Či má byť teplý, neutrálny alebo chladný.
  • Farebná typológia pre vlasy. Metódou expresnej farebnej typológie používanej pri eventoch určím váš farebný typ. Z toho sa odvíja nielen výber farieb oblečenia, ale aj výber vhodných farieb vlasov. Určím vám vaše najsvetlejšie slušivé tóny farieb vlasov aj najtmavšie, zároveň aj vhodné typy odtieňov. (prírodný, popolavý, matný, zlatý, červenkastý teplý medený, studený mahagónový, purpurový, fialový). Intenzitu veľmi svetlý blond, svetlý blond, blond ( plavý), tmavý blond, svetlohnedý, stredne tmavohnedý, tmavohnedý, čierny, modročierny. Z týchto kombinácii je na trhu množstvo rôznych farebných odtieňov, pomôžem vám vybrať profesionálnu farbu v kaderníctve, alebo doporučím ak si farbíte vlasy sama vhodné odtiene farieb na domáce použitie, napr. Garnier, Wella, LÓREAL, Palette, Igora Royal. Spoľahlivé je len odborné farbenie v kaderníctve, ak si farbíte sama, treba zvoliť postupný proces. Výsledok vždy záleží od kvality, pigmentov vašich vlasov.
  • Uľahčím vám výber – zadanie želaného výsledného odtieňa pri odbornom profesionálnom farbení v kaderníctve aj ak si farbíte vlasy sama výrobkami z drogérie.
  • Vy mi prezradíte, po akej farbe túžite, ktoré sa vám páčia a ja vám poradím rôzne vhodné odtiene, ktoré by vám pristali.
  • Analýzou určíme váš farebný typ, vašu prirodzenú základnú farbu vlasov, jej stupeň sýtosti.

Prirodzená farba vlasov sa pohybuje v škále od 1-9. Veľmi svetlé odtiene,10,11,12, nordické tóny sú u nás veľmi ojedinelé. Deti majú častejšie svetlunké vlásky detskej blond, ale neskôr obvykle vlasy stmavnú. Väčšina žien v našich zemepisných šírkach je niektorého letného typu, od svetlo-plavej blond až po tmavo-plavú (ktorú už laik označí za svetlohnedú), od svetlohnedej až po tmavohnedú. Ale nájdu sa aj jarné typy, zimné a zriedkavejšie jesenné.

Dôležité je, aby boli krásne nielen vaše vlasy, ale aj VY v nich!

Strih účesu - jeho tvar a styling

scabal Dlhé vlasy postupný zostrih

• Aký tvar účesu by Vám pristal? Hladké, či štruktúrované kontúry? Dlhšie, či kratšie vlasy?

 Účes, ktorý vám pristane musí zohľadňovať všetky kritériá : váš osobný typ – štýl, kvalitu vlasov, smer rastu, vlasové víry, hustotu vlasov, ich zdravie. Bob, postupný zostrih, ofinka, delenie v strede, na boku, polodlhé, dlhé, krátke?

Atraktívny a praktický denný účes zmení celý váš imidž, výraz, krásu.

• Dostanete nákres – pomôcku, spolu si prezrieme vhodné tipy a trendy z nemeckých vlasových časopisov Hair & Beauty, COIFFURE.

orient.čas: 1 - 1,5 h
cena: 48 eur

Odborné poradenstvo tvaru a farby vlasov z vizážistického hľadiska (tvar tváre, črty, Váš farebný typ a vhodné odtiene vlasov).

Realizácia účesu
v kaderníctve International London salon

Ak máte záujem aj o realizáciu účesu, dohodneme po návrhu termín na realizáciu vášho účesu

v exkluzívnom kaderníctve International London Salon, Dvořákovo nábrežie 4, Bratislava http://www.londonsalon.sk/

Tel.: +421 2 456 93 467, mobil: +421 905 149 144

Po konzultácii bezplatné sprevádzanie a spolupráca s kaderníčkou pri realizácii účesu.

S kaderníctvom International London Salon spolupracujem už od roku 2003, profesionalita v práci i komunikácii je garanciou vašej spokojnosti. Skúsené kaderníčky - Martinka, Monika, vám vykúzlia na hlave účes, ktorý si budete vedieť udržiavať aj sama doma. Kaderníctvo samozrejme ponúka nielen denné účesy z krátkych, polodlhých a dlhých vlasov, ale aj spoločenské účesy pre svadby, promócie... aj pre modelky na módne prehliadky.

Samozrejmosťou je aj profesionálne poradenstvo o vaše vlasy a možnosť zakúpenia profesionálnych prípravkov L´ÓEAL.

Konkrétny účes, jeho podoba je výsledkom tímovej práce, kaderníčka k vizážistickým radám pridá odborné profesionálne znalosti a zručnosti, posúdi želaný vzhľad podľa kvality a farby vlasov a navrhne riešenie. Výsledkom konzultácie a šikovných rúk kaderníčky je konečná podoba Vášho účesu, ktorý zohľadňuje všetky potrebné kritériá.

Návrhy účesov v PC?

Niekedy sa klientky pýtajú, či robím návrhy účesov v počítači. Takáto cesta je skôr na pobavenienezohľadňuje váš rast vlasov, vašu hustotu vlasov ani vašu kvalitu vlasov. Dokonca i farebný vnem je skresľujúci, keďže sa vlastne len v počítači na vašu hlavu dosadí „čiapka“ z vlasov, ale jas vašej tváre, vašich očí zostáva nezmenený. Farba nevytvára prirodzený odraz na pleť, ako je to v reáli. Návrhy účesov v počítači nie sú profesionálnou cestou návrhu účesu. Profesionálna je analýza tváre, rysov, vyhodnotenie, posúdenie rastu a kvality vlasov - a z toho vyplývajúci návrh vhodných účesov na základe vedomostí a zistení. Nie " čo počítač dal"!

Mne takto napríklad pokojne v počítačovom návrhu účesov pristanú i čierne vlasy a v skutočnosti by som vyzerala hrozne! Už len v medovo - plavom odtieni číslo 7.3 som príliš tmavá, pritom je to moja vlastná farba vlasov. Vlasy boli krásne, len tvári vytvárali príliš tmavý rámec. Hovorí sa, že vlastná farba tvári pristane najlepšie. Sú aj výnimky, kedy mierne zosvetlenie alebo stmavenie pomôže. Momentálne mám odtieň 9.3 a je na moje pôvodne plavé vlasy i k tvári akurát.

Mnoho žien však túži vidieť, ako by vyzerali s inou farbou, či iným účesom. Problém je v tom, že tak proste v skutočnosti vyzerať nebudete. Je to len veľmi, veľmi približná predstava a môže sedieť, ale byť aj celkom zavádzajúca.

Strih vlasov je tiež len orientačný a skresľujúci, keďže sa v počítači hravo prekrytím odretušuje napríklad vaša príliš široká tvár a tým príde k skresleniu...


Mgr. Adriana Čížiková, AC Production Bratislava, tel. +421 0905 392 050

farebné poradenstvo | farebná typológia | strihy | štýl |farby, strihy vlasy| kurz líčenia

líčenie | nákupy | darčekové poukážky | mapa stránok | Sothys | vizážista.sk

© AC Production, všetky práva vyhradené

Valid XHTML 1.0 Strict

Valid CSS!